Hledám, protože vím, že nenaleznu.

15. února 2012 v 1:13 | miriabel |  deníček

Mám v sobě příliš velký chaos. Občas se ptám sama sebe, jestli to spíš není průzračné jasno, kterého se ale obávám tolik, že se schovávám za závoj nekonečného zauzlovaného nevím a je mi to jedno. Je to nejisté. A složité.

Jenže v tomhle stavu, ve kterém se to snažím uměle udržet v pohodě, to nemůže vydžet dlouho. Praskne to. Puknu já. Moje svědomí, jestli vůbec ještě nějaké mám.

Ujišťuješ mě, že na smrtelné posteli už v tom určitě jasno

mít budeme. Ale sama víš, že my dvě vždycky moc dobře věděly, co chceme, jen jsme se to bály říct nahlas. Nechtěly jsme, aby to slyšeli ostatní, abychom to slyšely my samy.
Strach z těch nejnitěrnějších přání je nám dodnes tolik blízký. Neustále zavíráme oči před realitou a zavřenými víčky se nám odehrává zcela jiný svět. Vlastní příběh.

Tolikrát jsme si rozbily nos... ale nikdy jsme nepřestaly doufat.

Snít.

Protože ve snech můžeme mít všechno. V životě se musíme naučit prohrávat, vzdávat se, dělat kompromisy, přizpůsobovat se situaci, nemít vše, na co pomyslíme. V představách nedosažitelné neexistuje.

Potácím se cestou, která nemá cíl. Ten, do kterého by chtělo dojít to iracionálno ve mně, zůstane rozumem navždy zatarasený.

Není to neštěstí. není to zklamání. To už dávno ne. Je to jen nepořádek. Chaos. Nejistota. Tápání. Hledání. Blouznění.

Jsou to pochyby, které nesmí za žádnou cenu vyplout na povrch. Touha udělat krok zpět. Vrátit se tam, kde jsem pocit jistoty nehledala, kde prostě byl.

Ty nejzastřenější chvíle, pocity absolutní nejistoty, činí můj život smysluplným. Paradoxně.
 


Komentáře

1 Dreamy Dreamy | Web | 17. února 2012 v 0:59 | Reagovat

"Poznejte pravdu a pravda vás osvobodí."

Ano, možná nás pravda zahalená do toho nejjasnějšího světla nejprve roztřese a až vyděsí, nicméně třebas je to důkaz hloubky a jistot, které pramení z tolik hledané opravdovosti duše.

Troufale bych si dovolila mírně nesouhlasit s nadpisem článku, neboť pokud hledáš na správním místě, pokud hledáš odraz sebe, své duše, v druhém člověku, nemůže se stát, že bys nikdy nenalezla.

Nezoufej. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.