smutně, nevánočně

19. prosince 2009 v 23:00 | miriabel |  koš
Je mi pořád smutno. Já vím, budou Vánoce, lidi si přejí kupu lásky, pohody a štěstí, na ulicích vidíte ozdobu na každé opuštěné lampě, radnice září na hony daleko, všude hrají koledy. Ale všechny ty pocity se mi letos vyhýbají. Neumím si představit, že přijde už další Štědrý den, ale ta láska, kterou si tolik slibujeme a přejeme, tady zase není.
Už nedoufám, že přijde ON, obejme mě kolem krku a řekne mi, že jsem mu neskutečně chyběla, že se tomu zasměje a všechno bude jako dřív. Je mi jasné, už je moc pozdě na to, aby se něco stalo. Tolikrát jsem za ním chodila a snažila se. Hloupá já. Teď už nedoufám, možná ani nechci. Těch měsíců samoty a padlých nadějí bylo už i na mě moc.
Mrzí mě ale, že odjel ten, který se mnou chtěl trávit minulé Vánoce a já ho odmítla, dělala jsem si z něj srandu a raději po nocích utírala slzy a křičela do temných zdí JEHO jméno. Neslyšel. Neotevřel oči ani když se mu dostalo jasně viditelných signálů. Proč mi došlo až teď, jak hloupě jsem se ponižovala? Proč jsem vůbec poslouchala trapné řeči jeho kamarádů o tom, jak mu na mně záleží, že to musím vyřešit já, protože on se stydí? Kdyby chtěl, vyřeší to se mnou sám, já vím... Jenže uvěřit tomu, co chceme slyšet, je tak jednoduché a příjemné.
Těším se na dny, kdy už ty jeho oči, ve kterých se už přestat zrcadlit svět, nespatřím. Kdy už nebudu vědět, jaké měl ten den tričko a kolikrát se smál. A vím, že přijdou, jenom to bude chtít počkat ještě pět měsíců, necelých.
Pak zmizí nejen z mé hlavy, bude pryč napořád.
A taky začnu doufat, že mi ten, co čekal tolik let, plných mých škobrnutí a návratů na správnou cestu, odpustí. Protože to bych si momentálně přála nejvíc.
Chtěla bych ho obejmout a zůstat navždy v jeho náručí a vysvětlit mu vše, i když vím, že bych nemusela, my se chápeme i beze slov...
Jen ať není tak daleko napořád,
ať odpustí.
 


Komentáře

1 ceady ceady | Web | 22. prosince 2009 v 9:47 | Reagovat

mrzí mě, že jsi tak smutná! :(
Zažila jsem něco podobného... a vzpamatovávala jsem se z toho rozchodu dvakrát delší dobu než-li trval ten vztah.
Vím, že je to těžké...
Pusť si veselou písničku a nemysli na něj! Udělá se Ti alespoň na chvilku lépe

2 Dreamy Dreamy | Web | 22. prosince 2009 v 22:39 | Reagovat

Ať se brzy vzchopíš, ať je Ti lépe. To bych Ti od srdce přála. :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.