Změněné sny a příběhy, co nemají žádný konec.

24. října 2009 v 22:34 | miriabel |  deníček
Dneska jsem napsala několikastránkový příběh. Psala jsem a psala, snad polovinu dne. Je to příběh a přitom plný úvah a vzpomínkek, díky němu jsem si uvědomila, co doopravdy chci. A k šílenému úleku vedlo ujištění, že se mi vůbec nechce jít studovat práva, odjet do Prahy či Brna a začít žít nový život, jít si za svými sny, jak jsem poslední dobou s takovou oblibou a lehokostí říkala.

Možná vám budu připadat divná, ale já bych daleko více chtěla žít normálně, zůstat, kde jsem a nebo se třeba odstěhovat, ale ne sama nebo jen s těmi povrchními kámoši, kteří vás při prvním zaklopítnutí vyšoupnou ze svého života. A přesně takoví, z těch, co znám, na práva jdou.
Nebudu tady psát, co doopravdy chci, zabila bych tím spoustu řádků a navíc v tom ještě tak úplně nemám jasno.
Problémem je, že budu dvakrát týdně chodit do přípravky, která se týká právě výše zmíněné VŠ. Co teď? Tu otázku si kladu každou možnou chvilku, ale cesty zpět už není. Vzdělání vlastně nikomu neublížilo, ani když se zdálo na první pohled zbytečné. Já jen, že se mi nechce trávit takhle tolik volných sobot a pátků, ale kdo ví, co ještě bude... Kdo ví.
A třeba mi to jednou při něčem pomůže, byť se rozhodnu jít úplně jinou životní cestou.
Člověk dělá v životě vše pro to, aby byl šťastná a já vím jen jedno, že takhle bych radost nikdy neměla. Neláká mě to, možná rodiče, ale já nemůžu dělat pořád vše, co se líbí jim.
Bude mě to nejspíš stát ještě hodně vysvětlování a sporů, ale já stejně vždycky půjdu za tím světlem, které vidím jen ve chvílích, kdy dělám věci, co mě naplňujou.

Moc ráda bych tady vložila obrázek, ale zatím se mi už pěkných pár dnů nedaří, tak buďte trpěliví.
 


Komentáře

1 Ethnea Ethnea | Web | 25. října 2009 v 2:18 | Reagovat

Clovek by mel delat jen to, co sam doopravdy chce. Nenechat se tlacit nekam, kde se mu to libi.
Ja se snazim delat jen to, co mam rada. A docela se mi to dari. Clovek asi musi umet byt take trochu sobec. Nakonec je to jen nas zivot, ktery zijeme.

2 Jesí Jesí | Web | 28. října 2009 v 14:30 | Reagovat

Ono s elehko řekne " člověk by měl dělat jen to, co sám doopravdy chce" , byŤ je to pravda,ale  už to není tak lehké zrealizovat.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.