Končí květen...a nový přijde až za rok.

31. května 2009 v 20:38 | Miriabel |  deníček
Původně jsem psát ani nechtěla, ale pak jsem si řekla - proč ne? :) Seminárka mi leží svázaná na stole. Konečně. Začla jsem ji psát teprve v pátek a vůbec netušila, že ji zvládnu dneska dokončit. Ale nakonec mě stála celou sobotu prosezenou u compu, pálící oči, odřeknutý ples /na který se mi stejně moc nechtělo/ a zjištění nových, rozhodně zajímavých, informací.

Ty včely, třešňové květy a celá atmosféra fotky mi připomíná, že dnešním dnem končí květen. Měsíc, který pro někoho znamená jen začínají léto a dlouhé večery, pro jiného krásu probouzející se přírody /a nehádejte se se mnou, stejně je v květnu všechno hezčí než v dubnu, i když už to není to prvotní pukavé jaro/. Pro mě znamená květen asi taky jen přicházející léto, první máj a takové ty věci kolem jsem nikdy neměla tendence slavit, popřípadě brečet, že nemám s kým. Ale poslední květen znamená přece jen něco víc. Dnešní den v sobě nese vzpomínku na to, co se stalo přesně před rokem. Spíše na to, co se možná stát mělo a nikdy nestalo... A i když se rok snažím zapomenout a říct si, že žádné ráno nepřinese amnestii promlčeným láskám, nedokázala jsem to. Zatím. A je otázkou, jestli se to někdy povede. Upřímně, nikdy mě nenapadlo, že to bude tak těžké, vymazat si pár věcí z hlavy. Možná, možná jich nebylo jenom pár... ale celá řada, celý jeden rok...
A tak tady jenom sedím a píšu jarní článek. Nemá žádný smysl a ani žádné zakončení. Snad jenom pro mě, protože si tím uvědomuji, že už je to rok, co nic není. Co se z měho života vytratilo světlo, ten pozitivní nádech.
Procházela jsem se tak s kámoškou a bavily se o jednom klukovi. Ptala se, co mi na něm teda nevyhuje, když je hezký, inteligentní a fajný. Upřímně, vnímala bych to jako podraz. I když je to rok, nebo právě proto, že je to rok? Já nevím. Jenom vím, že bude ještě moc dlouho trvat než zapomenu, než se dokážu bavit s jinýma klukama bez srovnávání.
Ale už dost k vzpomínání. :) Brrrr, tohle nesmím. Už ne!
Ještě jsem vám chtěla říct, že ta kámoška měla úplně nejlepší jeansy, úplé černé trubky, které jí úplně moc seděly. A na nich tmavě modro - černé glády. Prostě vypadala designově ;). Plno lidí ji za její styl odsuzuje. Já obdivuju její odvahu vyčnívat z davu a cit pro styl, který ona má. Není stejná, umí být jiná, ví jak a nebojí se.

Tak se mějte letně a neřeště, že zrovna prší, ono jednou stejně přestane :)

Rok někdy znamená mnoho, jindy za něj prožijeme méně, než za jeden den. Bohužel...
 


Komentáře

1 Krvavá Krvavá | Web | 1. června 2009 v 18:55 | Reagovat

Končí květen... a po něm přichází léto, červen, slunce, teplo...
Třeba už léto začne i v tvé duši... :) Včerejšek nech minulosti...

2 ašu ašu | Web | 4. června 2009 v 16:39 | Reagovat

Chilanka Angelica je u nás jen na pololetí, takže začátkem června letí zas dom..:/

3 Jesí Jesí | Web | 6. června 2009 v 22:19 | Reagovat

Je mi líto, že máš zrovna na takový hezký  měsíc takové vzpomínky,ale s tím asi nic nenaděláme...TeĎ bude červen, červenec, srpen měsíce slunce,vůně pohody:)člověk se nechá alespoŇ chvíli unést a na chvíli odpluje do světa fantazie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.