Je to poprvé...

1. ledna 2009 v 15:08 | Miriabel |  deníček

kdy se mi nesplnilo vánoční přání. Takové to nehmotné. A taky poprvé, kdy jsem dostala doslova do slova a do písmene, co jsem si přála z hmotných dárků.
Je to poprvé, kdy jsem doopravdy pochopila význam jednoho citátu. Dříve jsem si o něm myslela, že je ujetý a trapácký. Najednou mi jeho myšlenka nepřipadala hloupá, spíš pravivá a krutá.
Být někomu na blízku, vědět, že se ho můžu doknout, ale zároveň tušit, jak je všechno zbytečné. Být vedle sebe tělem, neznamená, že jsme naladěni na stejnou vlnu.
Pořád čekám na něco, co nikdy nepřijde. A i když to vím, pořád budu. Protože to je má jediná naděje. Víra, která mě táhne dál. Dává mi sílu každé ráno se probudit a vstát.
Když se mi něco nedaří, mám důvod přeskočit překážku.Bojovat.
Vím, že se ztrátou téhle víry, bych ztratila i motivaci. A to nechci.
Můžu napsat sto článků, jak je všechno okey. Jak jsem připravena jít dál, něco vyřešit. Ale ono to už nejde. A prosím, nepište mi, že všechno má řešení. Protože to vím taky. A momentálně zní zapomenout. Ale to nechci. Teda chtěla bych, ale nedovedu.
Už to trvá a půl roku a vím, že bude po celý život. Že toho nikdy nepřestanu litovat. Možná se něco změní, něco se stane a tyhle pocity zčásti překryjou ty jiné, ale jenom na chvilku. A když se ta deka jenom malinko odhrne, nadzvedne, bude to tady zpátky.
Celý život. Už nedokážu myslet na nic jiného a poznávat nové lidi bez počátečních předsudku, že nikdy nedosáhnou kvalit té jediné osoby. Která bude vždycky na prvním místě.
Chápu, že už vás to tady nemůže bavit číst, je to pořád dokola. Nikdy si neumím vážit toho, co mám. Musím chtít vždycky víc a více.
Neumím být šťastná ani na Nový rok. Neumím slavit Silvestra a být odvázaná, protože musím pořád přemýšlet nad tím co by, kdyby. Vždycky si utvořím ve snech vlastní svět. Pohádku o životě, jejíž autorem jsem já. A sny jsou vždycky hezčí a dokonalejší než skutečnost. Proto jsou ty dopady na zem pořád tak bolestivé.
Tak krásný nový rok;) a buďte lepší a vděčnější než já ;).
 


Komentáře

1 jesí jesí | Web | 1. ledna 2009 v 16:30 | Reagovat

ahojky klidně se k nám přidej:D:D...jinak k Tvému článku, podívej já Ti určitě nebudu říkat, že to má řešení nebudu, protože vím jaké to je, když tohle víme, ale lidi to prostě opakujou...Jediné co k tomu je říct, že možná čas něco urovná nebo naopak zhorší.Záleží co nás postihne jestli nějaká ztráta či naopak jestli najdeme něco čeho se "chytíme" a nepustíme se ...je toho hodně:)......Držím pěsti a doufám, že najdeš něco, co Tě vyzvedne opět na výši :)

2 Lůca Lůca | 2. ledna 2009 v 22:52 | Reagovat

Ahoj, troufám si tvrdit, že vím, o který citát jde. Jedna z mých kamarádek mi ho pořád opakuje a díky ní jsem si uvědomila totéž, co ty popisuješ..

k tomu komentáří "u mě na blogu". Už neexistuje.. :) Čekala jsem, že to bude těžký, ale vůbec nebylo. Dvakrát jsem klikla a můžu ze sebe udělat nového člověka:) A nevydržela jsem to- už na tom "novém člověku" pracuju:))

3 ViK ViK | 3. ledna 2009 v 10:56 | Reagovat

Co by, kdyby .. kolikrát já si tohle říkal a vymíšlel příběhy z dobrým koncem. Na truc skutečnosti, že ten můj dobrý konec nebude mít. Ne takový, jaký bych si přál. Jedenáct let se snažím přesvědčit sám sebe, že já a "Ona" bychom spolu nemohli být. A pokaždé když ji uvidím mne píchne a říkám si, co kdyby jo ? A těch jedenáct let si taky říkám ještě něco jiného. Že nemá smysl začínat si něco s dívkou, pokud bych ji nemiloval alespoň tak, jako "Ji". Asi proto jsem ještě teď sám.

4 Death Incarnate Death Incarnate | E-mail | Web | 8. ledna 2009 v 21:03 | Reagovat

Právě mi spadla čelist... právě se u mě děje něco až neuvěřitelně podobného co popisuješ, akorát už to mám dýl... no nejsem u tebe na blogu naposled :)

5 Miriabel Miriabel | 9. ledna 2009 v 23:12 | Reagovat

ViK: to mě mrzí, ale upřímně mě to potěšilo, že existuje někdo, kdo přemýšlí takhle jako já a nemyslí si, že je to něco divného... nemá argumenty typu "kluků je přece milión"...

Death Incarnate: Děkuju :). A taky jsem teda koukala...:) a přeju hodně štěstí, ať se to už konečně vyřeší ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.