Takové ty všechny svátky... a nezachytilná zrníčka času.... rozsypané naděje a jiné zázraky.

4. listopadu 2008 v 22:18 | Miriabel |  názory
Teprve teďkom mi došlo, že je už listopad. A za chvilku Vánoce a hned potom Silvestr a pak nový rok. Není to šílené? Už se v tom všem nějak začínám ztrácet. V těch všech nových rokách, kalendářních, školních, svátcích a prázdninách. Přichází znovu a znovu, pořád dokola, těšíme se na ně, slibujeme si od nich nové zážitky, vzpomínky, předsevzetí.
Ale jak to nakonec dopadne? Všichni víme. Novoroční předsevzetí splní možná tři lidi ze sta, velikonoční půst nedodržuje téměř nikdo, na září dalšího školního roku se většina těší a přesvědčuje své líné svědomí: začnu se víc učit, letos to vysvědčení dopadne líp, přestanu si kreslit místo matiky, a tak dále.


Jenže realita je jiná než sny a přípravy na ni. Tak už to prostě je.
Ale proč to píšu? Nevím. Asi to nebude dávat smysl, stejně jako plno mých článků. Jenom se nějak musím smířit s tím, že za chvilku jsou tady Vánoce a ty věci okolo. A přitom se na ně vůbec netěším. Protože mám pocit, že není na co. Budou stejné jako ty minulé, předminulé. Plné zklamání. Jako vždy. Nadějí, přání a snů, co vyšuměly do ztracena.
Jsem rozmazlený fracek. To vím už dávno. Když se nad tím zamyslím, mám rodiče, kteří se milujou, nepodvádí se, doma nejsou žádné problémy a hádky. Většinou dostanu, co chci. Ale stejně. Stejně si každé Vánoce uvědomím tu podstatnou věc. Něco za peníze koupit nejde. Láska, vnitřní klid a jistota, rozhodnost, skromnost a dobrota. Tyto věci mi chybí. Možná kdybych je měla, byla bych doopravdy šťastnější, ale možná taky ne. Možná bych chtěla další a další. Bylo by to jako s věcma. Nikdy jich není dost, nikdy nejsou dost dobré. Všeho může být víc a všechno může být lepší.
Ten článek bych mohla prodloužit ještě tak desetkrát, ale mělo by to smysl? Ty úvahy by se v podstatě kryly. To podstatně jsem snad vystihla. Doufám :).
A těšte se na Vánoce. Vždyť ony jsou v podstatě krásné. A hlavně nezapomeňte, že tím nejkrásnějším dárkem, který můžete dát, je láska. Můžete koupit tuny drahých dárků, ale stejně s nimi dotyčného nepotěšíte, pokud k nim nepřibalíte alespoň malé množství lásky.
 


Komentáře

1 Surielem Surielem | Web | 5. listopadu 2008 v 19:36 | Reagovat

Krása, krása, krásný článek a pravda pravdoucí

2 ViK ViK | 7. listopadu 2008 v 17:54 | Reagovat

Jojo, moc hezky napsáno. Víš že já se na Vánoce taky zrovna netěším ? A současně (jako každý rok) doufám, že zrovna ty letošní budou lepší než spousta předešlých. No ... řekneme si to 1. ledna, jo ? :o))

Dobrou noc Miriabel

3 ViK ViK | 7. listopadu 2008 v 17:55 | Reagovat

Mimochodem .. k té fotce v záhlaví bych měl jeden takový veršík: "Na okně seděla kočka ... " :o)

4 Jesí Jesí | Web | 9. listopadu 2008 v 11:27 | Reagovat

Já abyhc řekla pravdu Vánoce nemám tolik v oblibě jako Silvestr. Vánoce má většina lidí spolčený s tím dát ty "nej" dárky a mají všechno načasovaný, za to já mám o Vánocích úplně jiné přestavy....Měli bychom být více s lidmi, kterémáme rádi...Nehádat se , být více upřímní než jidny... silvestr mám mnohem radši...Nevím proč,ale mám ho radši( možná je to kvůli těm neodolatelným chlebíčkům :D:D )

5 Šílená Lůca Šílená Lůca | Web | 9. listopadu 2008 v 19:17 | Reagovat

Naprosto souhlasím s tím malým množstvím lásky.. Odmítám nakupovat tísícové dárky bez ducha. (jednak na ně nemám, a pak to prostě neni ono) Každý rok si říkám, že si dám tu práci a vymyslím a vyrobím každému dárek, do kterého dám kousek sama sebe.. A ani jednou mi zatím nevyšel čas a na poslední chvíli jsem nakupovala blbůstky alespoň maličko podobné mým původním představám. Přísahám, letos začnu už teď:)

Ta nedokončená událost se týká toho mého "vtipného" problému.. inteligentně jsem prozradila kamarádce z  oddílu, ke komu právě směřujou moje sympatie a on to je její spolužák.. A na výtvarce (kterou máme dohromady) se mi zdálo, že na mě kouká jinak než obvykle (rozhodně jsme měli oční kontakt častějc),což podle mě neni z toho, že by ho okouzlila má osobnost, ale jen čistě z toho důvodu, že se to musel dozvědět..:)

6 misa_laska misa_laska | Web | 9. listopadu 2008 v 19:35 | Reagovat

Tak ten Bond.. No je prostě jinej, ani už nepije to svý Martini... Ale dalo se to.. :)

Dneska jsem chtěla na blog přidat další básničku, ale pro změnu se mi zas neukládají články, natož aby se zveřejnily... Takže asi nic..

7 Miriabel Miriabel | 10. listopadu 2008 v 16:59 | Reagovat

misa_laska: Tak snad to už dneska půjde :), on ten blog někdy z neznámých důvodů blbne:D. Těším se:)

8 Enliven Enliven | 11. listopadu 2008 v 10:56 | Reagovat

Ahojky MIRI,

uuuuaaa, já u toho Tvýho blogu vždycky vypěním:) Ne proto, že by se mi tu nelíbilo, to ne...za to může blog.cz  nějak se mi tu nechtějí zobrazovat články a když už, tak nejde přidat komentář...:( Proto se nezlob, že sem nepřispívám...

S Vánocemi máš pravdu;) (kdy já s Tebou nesouhlasím?;) ) Já se vždycky snažím vymyslet dárek, který člověka potěší...a také se ho snažím nějak originálně zabalit:) Vlastně vlastnoruční zabalení je také v podstatě takový malý důkaz lásky...na toho člověka přitom myslíš, představuješ si jak se asi bude tvářit, když ten dáreček rozbalí a uvidí to, co se v něm pod stromečkem skrývalo...Horší je to, když člověk se za něčim pořád honí, dárky nakoupí nevědomky a ještě je dá zabalit dárkový službě...

Těš se na Vánoce...je to takové magické období v roce...co jsem byla rok pryč...a po půl roce přijela na Vánoce, tak jsem si je maximálně vychutnávala...a nechápala jsem, proč jsem to nedělala i dříve;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.