Tak zase po nějaké době ;)

31. října 2008 v 23:09 | Miriabel |  deníček
Tak se po dlouhatánsky dlouhé době ozývám...:)
Vlastně se nic nezměnilo, všechno pořád při starém a ještě dlouho bude. Jediný zaznamenaný rozdíl je, že mi všechno, co se stalo víc než před týdnem, připadá hodně hodně hodně dávno. Strašně moc bych chtěla přejít na jiný gympl. Začít nový život. Ale vím, že budu muset ještě rok a půl počkat. Protože problémům se musí čelit. A na jiné škole by třeba přišly nakonec ty stejné. Nemůžeme odejít a nechat za sebou nedokončený smutný příběh. Je lepší počkat, až nám život sepíše poslední kapitolu.

A povolí nám zavřít knihu. Teprve pak můžeme otevřít novou. A kolik má kniha stran? To my nevíme, ale můžeme ji pozměnit, prodloužit či zkrátit, jsme přece hlavními hrdiny.
Někdy si říkám, že bych chtěla mít osmdesát, celý život za sebou a jenom čekat na konec a to, co přijde po něm.
A pak mi dojde, že by možná bylo lepší mít takové tři roky a před sebou nekonečně mnoho šancí a přležitostí. Chtěla bych mít pět, ale mít za sebou už prožitý tenhle úsek života. Chtěla bych být babičkou, ale ne si projít všemi těmi strastmi, které stáří předcházejí.
Vlastně nevím, co chci. Ani to, kým jsem. A co mám dělat, co chci. Nevím nic.
Neberte tenhle článek jako pesimistický, prosím. Je to jenom takové zamyšlení. Mohla bych ho zakončit mnoha způsoby. Ale jediné je výstižné.
Couž...
 


Komentáře

1 misa_laska misa_laska | Web | 1. listopadu 2008 v 12:50 | Reagovat

Je pravda, že částečně dokážeme ovlivnit, co se bude dít, tím jak se zachováme. Některé problémy se časem vytratí do neznáma

2 Šílená Lůca Šílená Lůca | Web | 1. listopadu 2008 v 13:59 | Reagovat

Když se to tak vezme, jakožto hlavní hrdina bys měla dokázat pozměnit příběh té tvé knihy.. Jenže co když se to nelíbí jejímu autorovi? :)

Už se v těch obrazných pojmenováních ztrácím:)

Je fajn, že si zase něco napsala. Už jsem neměla co číst:)

A je to zajímavé přirovnání, ke knize. Né nejnovější, rozhodně ale zajímavé.

Já bych chtěla, aby mi bylo tak tři a půl:) To byla krásná doba:)) A chtěla bych někdy vědět, co cítí a vnímá novorozenec.. Každý sme jím byli, ale nikdo to nedokáže říct úplně přesně..

couž:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.