Můj názor na... antikoncepci

4. července 2008 v 20:10 | Miriabel |  názory
Tak mě napadlo napsat tady svůj názor na hormonální antikoncepci... Protože u nás ve třídě (a nejenom tam) je plno holek, které pravidelně ráno a večer polykají pilulky... Malé, nenápadné, a co všechno přitom dokáží způsobit.
Některé kvůli ochraně před otěhotněním, jiné aby si spravily pleť či upravily cyklus.

Pokud bereme variantu číslo jedna. Není to od kluka sobecké, když nechá svou dívku polykat hormony, které jí zasáhnou do organismu (nejen v kladném slova smyslu)? Určitě jsou jednou z nejúčinnějších druhů ochrany, ale myslím, že i bez HA se obejít dá. Vždycky najdeme jiné odpovídající varianty, nehledě na to, že nás pilulky nechrání před pohlavním onemocněním. A hlavně neubližují ani jednomu z partnerů. A už jsem se setkala s případem, kdy holka začala brát HA kvůli svého kluka a ten ji pak nechal, protože přibrala...
Spraví pleť? Ano... Ale teď je otázka, jestli je tenhle postup prospěšný. Je totiž přirozené, že se nám v období puberty a většinou ještě pár let po ní občas vytvoří pupínek, ale tím nám tělo dává najevo, že se vyvíjí a pracují hormony. (Proto mají anorektičky čistou pleť - na obličeji:) ). A my organismu způsobíme šok, protože jich najednou bude mít dvakrát tolik. Na pleť je nejlepší slunce, čerstvý vzduch, hodně pít a (podle mé zkušenosti, i když většina tvrdí pravý opak) čokoláda. Samozřejmě mluvím o dívkách, které brečí kvůli jednomu červenému puntíku, pokud má někdo vážné problémy, je to něco jiného... I když tady taky často pomůže k lepším výsledkům kožní lékař nebo obecný, který zjistí příčinu.
A upraví cyklus? Taky nemohu odpovědět záporně, i když je to hodně individuální. Kámoška do sebe cpe hormony už děsně dlouho, chodí i na injekce, ale menstruuje tak 3krát do roka.
Je to každého věc, nikoho neodsuzuju a respektuju, že většina má jiný názor... Ale já osobně se tomuhle budu snažit vyvarovat. Už jsem hormonální antikoncepci unikla taktak jednou a doufám, že se budu vyhýbat stále:). Znám pár holek, které kvůli téhle "módě" přibraly a nejde to vrátit zpět (čím víc ženských hormonů, tím více tuků... bohužel). Není až taková pravda, že dnes, když už máme tak velký výběr, tolik variant, si zaručeně vyberete pilulky, které vašemu tělu sednou. Nemusí vám vyhovovat žádné. Můžete mít potom na těle skvrny, celé dny prospat, omdlívat, ...
Ale může vám to i pomoct... Neříkám:-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.